Ako sa za posledné roky zmenili naše peňaženky?

0 151 260

Peňaženka zvyčajne patrí medzi povinnú výbavu vždy, keď odchádzame z domu. A platí to rovnako pre ženy aj pre mužov. Kedysi však boli peňaženky podstatne väčšie. Nie preto, že by sme mávali viac peňazí, ale preto, že sme platili hlavne hotovosťou. A doklady boli vo väčších formátoch.

Čoraz viac vecí z peňaženiek nahrádzajú smartfóny

Potom prišli platobné karty a keď sa platba kartou stala štandardom takmer všade, nebolo viac nutné nosiť pri sebe toľko hotovosti. A s platením pomocou smartfónov, či dokonca inteligentných hodiniek sa vytráca aj nutnosť nosiť pri sebe samotnú platobnú kartu.

Práve smartfóny spôsobili, že pokiaľ sa nevyhýbate moderných technológiám, môžete výrazne odľahčiť svoju peňaženku. Môžete v nich mať okrem platobnej karty aj elektronické verzie rôznych zľavových kariet a podobne. A čo doklady? Tie zatiaľ musíme nosiť pri sebe, ale napríklad už elektronickú verziu kartičky poistenca má vo svojej mobilnej aplikácii každá z našich poisťovní.

Peňaženky sa tak v posledných rokoch zmenšujú. I keď platí to hlavne o pánskych. Pri štýlových dámskych peňaženkách predsa len často záleží aj na vzhľade, keďže sa stávajú určitým módnym doplnkom, ktorý má ženu reprezentovať.

Hlavne páni vsádzajú pri peňaženkách na minimalizmus

Na moderné pánske peňaženky to však sedí maximálne. Páni sú predsa len viac „náchylnejší“ využívať všetky nové technológie naplno a tak je väčšia šanca, že všetko, čo sa dá mať v smartfóne, tam aj reálne majú a používajú. Medzi pánmi sú tak čoraz populárnejšie takzvané minimalistické peňaženky, v ktorých je priestor len na to najnutnejšie.

To však nie je brané ako nevýhoda, ale ako zámer. Prečo so sebou nosiť objemnú peňaženku, ktorá bude všade zavadzať, keď môžete mať malú a stále štýlovú peňaženku, do ktorej si dáte doklady a keď tak nejakú hotovosť ako zálohu pre prípad, že by ste objavili prevádzku, v ktorej sa ani v súčastnosti nedá platiť kartou.

Zdroj obrázku: FabrikaSimf / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.