Ako byť konkurencieschopnou firmou a napredovať?

0 117

Pandémia výrazne zasiahla podnikateľský sektor nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Nezávisle od toho, v čom firma podniká, musia sa vysporiadať s výrazným poklesom zisku. Mnohé firmy sa dostali do existenčných problémov a museli svoje podnikanie okresať, poprípade úplne zrušiť.

Ak ste toto obdobie prežili bez výraznejších problémov, určite chcete byť konkurencieschopnou firmou a určite chcete aj napredovať. Ako sa ale stať konkurencieschopnou firmou a napredovať?

Urobte všetko pre bezpečnosť zamestnancov

Aby ste ako firma mohli napredovať, mali by ste urobiť všetko pre bezpečnosť zamestnancov. Dobré pracovné podmienky majú totiž výrazný vplyv na produktivitu zamestnancov. Ak bude zamestnanec dostatočne produktívny, je prakticky nulové riziko ohrozenia výroby/predaja produktov.

Pomôcť dosiahnuť tieto výsledky vám môže ISO 45001. Jedná sa o certifikát bezpečnosti a jeho základným princípom je identifikácia rizík na pracoviskách a zároveň aj efektívne riadenie, aby sa minimalizovalo poškodenie zdravia zamestnancov.

Zamerajte sa na kvalitu

Konkurencieschopnou firmou sa nestanete, ak pôjdete hlava-nehlava za ziskom bez toho, aby ste sa zameriavali na kvalitu. Kvalita na úkor kvantity – to je správna cesta za úspechom v podnikaní.

Pomôcť si môžete tzv. riadením kvality. Pod riadením kvality si predstavte to, čo robí samotná firma pre to, aby zabezpečila, že všetky jej produkty, ale aj služby (v závislosti od firmy) vyhovujú požiadavkám zákazníkov. Práve z tohto dôvodu by ste mali prejaviť záujem o získanie certifikátu ISO 9001, čo je vlastne certifikát kvality.

Ak chcete byť konkurencieschopnou firmou a chcete napredovať, zamerajte sa na kvalitu produktov a urobte všetko pre bezpečnosť a spokojnosť zamestnancov. Ďalej sa zamerajte na dobrý zákaznícky servis a investujte viac do marketingu.

Zdroj obrázku: ASDF_MEDIA / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.