Aké dámske oblečenie nosiť počas najväčších letných horúčav?

0 89

V posledných rokoch sú letá extrémne horúce a keby máme more, nič viac by nám nechýbalo. Prvý letný mesiac je za dverami a väčšina z vás sa už nevie dočkať krásneho stabilného letného počasia, kedy budú dni slnečné a teplé.

Práve počas horúcich letných dní treba dbať na pitný režim a samozrejme voliť aj správne oblečenie, aby sme sa cítili pohodlne a aby nedošlo k prehriatiu organizmu. Aké oblečenie ale nosiť počas najväčších letných horúčav?

Letné šaty z lyocellu, či ľanu

V letnom šatníku by vám nemali chýbať voľné letné šaty krátkeho, ale aj dlhého strihu. Voľnosť je v tomto prípade nevyhnutná, nakoľko počas horúcich letných dní by vám nebolo príjemné mať na sebe obtiahnuté oblečenie, v ktorom by ste sa ešte viac potili.

Veľmi obľúbené a zároveň aj trendy sú džínsové šaty z príjemného lyocellu. Tento ľahučký materiál, ktorý sa vyrába z dužiny dreva (z eukalyptového dreva), môžete mať na sebe aj celý deň a budete sa v ňom cítiť maximálne pohodlne.

Nebojte sa ani ľanu. Letné ľanové šaty sú taktiež maximálne pohodlné a v nich vám vôbec nehrozí prehriatie. Ľan je vzdušný a navyše chráni aj pred slnkom.

K takýmto šatám ľahko skombinujete štýlové kabelky, či už kožené, alebo typické letné slamené kabelky.

Tielka a kulotky

Počas najväčších horúčav môžete okrem letných šiat nosiť aj kulotky v kombinácii s tielkami.

Kulotky z ľanu, či príjemného chladivého modalu sa vám nebudú lepiť na kožu, čiže sa v nich vôbec nebudete potiť. Modal je ďalší materiál, ktorý v lete odporúčame nosiť.

Ako vrchný diel voľte tielko. V tomto prípade nebude vadiť ani obtiahnuté, ak bude z modalu, lyocellu, či napríklad z tenkej 100% bavlny.

K tomuto jednoduchému letnému outfitu odporúčame zvoliť pekný drevený náramok, moderné náramkové hodinky a minimalistické náušnice. Nič viac totiž netreba.

V prípade potreby môžete na tielko obliecť aj ľahké vzorované letné pončo, napríklad z príjemného lyocellu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.