Aj kovanie prispieva ku komfortnej obsluhe vašej kuchyne. Ako?

0 151 272

Pri rôznej elektronike, napríklad pri kuchynských spotrebičoch, sa často stretávame so snahou výrobcov o zjednodušenie používania. To by malo byť jednoduché a v maximálne možnej miere intuitívne, aby si nevyžadovalo dlhé hodiny učenia.

Otváranie výklopov môžete zvládnuť bez námahy

Ak ostaneme pri kuchyniach, na ich jednoduché a ľahké používanie však nemá vplyv len to ako jednoducho sa ovládajú spotrebiče. Niekedy je táto ľahkosť oveľa doslovnejšia. Napríklad v prípade nábytkového kovania. Odmyslite si teraz kuchynské spotrebiče a predstavte si samotnú kuchynskú linku. Že nič ďalšie potenciálne problémové na nej nevidíte?

A čo tie veľké a ťažké výklopy? Tie dokážu narobiť problémy hlavne kvôli tomu, že bývajú vysoko, keďže moderné kuchynské linky sú až po strop, aby bol maximálne využitý priestor. Rovnako však aj kvôli svojej váhe. Práve s ňou by vám malo pomôcť kvalitné kovanie, vďaka ktorým budete môcť aj tie najťažšie a najväčšie výklopy otvárať so skutočnou ľahkosťou.

Už žiadne trieskajúce zásuvky

Menej problémovými bývajú závesy dvierok skriniek s „klasickým“ otváraním do strán. Avšak aj toto kovanie musí byť prinajmenšom dobre nastaviteľné, aby ste mohli dvierka na skrinkách presne nastaviť. Predídete tak situáciám, že si budú jednotlivé krídla dvierok „zavadzať“ pri otváraní, či zatváraní.

Čo sa zásuvkových systémov týka, na prvý pohľad detail, ale v skutočnosti pridaný komfort, je tlmenie pri zatváraní. Môžete s ním aj prudšie zatvárať zásuvky a tlmenie sa postará o to, že zatvorenie bude za každých okolností jemné a hlavne tiché, čo oceníte napríklad ak v rýchlosti chystáte obed popritom ako vám spí dieťa.

Nebudete tak musieť zásuvky opatrne pridržiavať za úchytky až pokiaľ ich úplne nezatvoríte. Určite totižto uznáte, že v zápale rýchleho varenia vám skrátka niekedy zásuvka „ujde“ a zatvorí sa tak, že ju počujú aj vaši susedia.

Zdroj obrázku: momente / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.