3 dôležité veci, ktoré treba zohľadňovať pri výbere sedačky

0 7 533

Sedacie súpravy sú neodmysliteľnou súčasťou obývačiek. Bez nich by obývačka nemohla byť obývačkou. Ak ale tá vaša už neslúži a uvažujete nad tým, že by ste si kúpili novú, čo by ste mali pri výbere novej zohľadňovať?

1. Poťahová látka

Pri výbere novej sedačky je dôležité všímať si, akú poťahovú látku má vami vybratá sedačka. Je potrebné vyberať odolnú poťahovú látku, ktorá má vynikajúce oteruvzdorné vlastnosti. Výber poťahovej látky je potrebné prispôsobovať aj tomu, či máte v domácnosti aj domácich miláčikov, alebo máte ešte malé deti.

Pri výbere poťahovej látky je dôležité všímať si hodnoty Martindale. Je to metóda, ktorá meria oteruvzdornosť daného materiálu. Odolná poťahová látka vám predĺži životnosť vašej sedačky.

Sú však aj iné dôležité veci, ktoré by ste si pri výbere dobrej sedačky mali všímať.

2. Výplň sedačky

Výplň sedacej súpravy by mala byť prispôsobovaná rozmerom, tvrdosti a gramáži a preto si pri výbere novej sedačky dajte záležať na tom, aby okrem poťahovej látky bola kvalitná aj výplň sedačky.

Odporúčame vám kupovať sedačky, ktoré majú polyuretánovú penu. Používa sa nielen na čalúnenie sedačiek, kresiel, ale vyrábajú sa z nich aj matrace.

Ak plánujete výmenu výplne starej sedačky, kúpte kvalitnú polyuretánovú penu, ktorá poskytne komfort, luxus a samozrejme dlhú životnosť, ktorá je pri tejto súčasti sedačky veľmi dôležitá.

3. Veľkosť a typ sedačky

Aby sa vám nová sedačka vôbec hodila do obývačky, pri výbere je okrem poťahovej látky a výplne sedačky potrebné zohľadňovať aj veľkosť sedačky. S veľkosťou automaticky vyberáte aj typ sedačky. Do malých obývačiek by sme odporúčali dávať rohové sedačky, alebo klasické pohovky.

Do veľkých obývačiek zase účkové sedačky.

Investícia do novej sedačky patrí k tým vyšším a preto nepodceňte výber sedacích súprav do obývačiek a vyberajte modernú, nadčasovú a hlavne kvalitnú sedačku, ktorá zvládne pravidelné používanie.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.