Už máte svoje auto pripravené na zimu?

S blížiacim sa záverom októbra viacerí vodiči pomaly, ale isto začínajú uvažovať nad zimnou prípravou auta. Príprava na zimu ale nezahŕňa len výmenu letných pneumatík za zimné. Vyžaduje si kontrou kvapalín a kúpu novej zimnej výbavy, ktorá bude plne funkčná.

Skontrolujte hĺbku dezénu

Predtým, ako si zajednáte termín v autoservise, skontrolujte si na zimných pneumatikách, ktoré plánujete dávať na auto, dezén. Odporúča sa, aby dezén bol minimálne tri milimetre. Automechanici ale skôr odporúčajú štyri milimetre.Ak máte zimné pneumatiky ojazdené a vo veľmi zlom stave, netreba podceňovať zdravie a bezpečnosť a treba investovať do nových zimných pneumatík.

Životnosť zimných pneumatík je dlhšia. To však nesmiete mať tieto zimné pneumatiky celý rok. Sú takí vodiči, ktorí to tak majú, no neuvedomujú si, že mať zimné pneumatiky ako celoročné pneumatiky má negatívny vplyv na spotrebu auta. V tomto prípade by vám nepomohlo ani to, že namiesto klasického spaľovacieho motora máte nový výkonnejší elektromotor.

Kontrola svetiel a palivové kvapaliny

Keďže sa dni budú rapídne skracovať, 100% stav osvetlenia je viac než len nevyhnutný. Odporúčame vám navštíviť špecializovaný servis, ktorý vám spraví servis svetiel. Rozhodne nič nepodceňujte, pretože správne nastavené osvetlenie auta vám v mnohých situáciach môže zachrániť život.

Pred zimou si nezabúdajte skontrolovať aj množstvo palivových kvapalín. Bez kontroly palivového systému by ste si spôsobili závažné problémy, najmä ak máte dieselový motor.

Okrem palivových kvapalín si skontrolujte brzdové kvapaliny, chladiace kvapaliny, ale aj kvapaliny do ostrekovačov. Odporúčame zainvestovať do kvalitnej nemrznúcej zmesi.

Nezabúdajte si do auta nachystať škrabku na predné sklo, ochrannú fóliu na predné sklo, ale aj klasickú metličku, ktorá vám pomôže čistiť strechu a sklá od snehovej pokrývky.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *