Starostlivosť o okolie rodinného domu v letných mesiacoch

Leto je obľúbené ročné obdobie nielen kvôli vysokým teplotám a viacerým slnečným dňom, ale aj kvôli možnosti tráviť viac času vonku, na záhrade, v prírode. Ak bývate v rodinnom dome a máte aj záhradku, určite veľmi dobre viete, že pri zanedbaní starostlivosti o okolie rodinného domu by ste sa nemali čím chváliť návštevám, ktoré k vám prídu.

Starostlivosť o okolie rodinného domu počas leta nesmiete zanedbávať.

Zavlažovanie trávnika

Ak máte na záhradke trávnik, práve v letných mesiacoch potrebuje najviac vlahy. Nakoľko sú letné dní v našich končinách v posledných rokoch extrémne vysoké, zavlažovanie trávnika je povinnosť. Dávajte však pozor, aby ste trávnik zavlažovaním nespálili. Vždy ho zavlažujte v skorých ranných hodinách a podľa počasia aj neskoro večer, kedy už slnko nie je také silné. Ak by ste trávnik nezavlažovali, slnečné lúče by trávnik spálili a neostalo by vám z neho nič, len vypálená pôda s vysušeným trávnikom.

Na zavlažovanie nepotrebujete špeciálnu techniku ako v prípade niektorých výškových prác.

Natieranie striech

Na natieranie striech je najvhodnejšie, keď sa doň pustíte na záver leta, najmä však vtedy, kedy nie sú vysoké letné teploty, no neprší. Ak máte plechovú strechu, je potrebné pravidelne realizovať natieranie striech. Ak sa na túto prácu necítite, nič sa nedeje. Ešte stále máte možnosť zajednať si túto prácu práve u firmy, ktorá sa špecializuje na výškové práce.

Robenie záhradnej skalky

Ak vám na záhradke chýba okrasná časť a dlho sa plánujete do nej pustiť, práve cez leto je ideálny čas. Teraz máte možnosť dostať sa k rôznym trvalkám, okrasným rastlinám, ktoré budete môcť nakombinovať v záhradnej skalke.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *