Prístroj na separáciu magnetických častíc

Súčasťou každej priemyselnej výrobnej haly, ale aj skladových priestorov sú viaceré nadrozmerné prístroje, ktoré nám pomáhajú pri výrobe finálnych produktov, ale aj pri uskladňovaní a presune jednotlivých produktov. Súčasťou aj vašej výrobnej haly sú pásové dopravníky, ktoré pomáhajú pri presune nadrozmerných nákladov z miesta na miesto. Tieto pásové dopravníky vo väčšine prípadov potrebujú aj prístroj, ktorý im pomôže so separáciou magnetických častíc.

Magnetické dosky

Tento prístroj nie je nič iné ako dobrá magnetická doska. Používa sa v priemyselných odvetviach, kde je nutná separácia malého množstva magnetických nečistôt väčších rozmerov. Tieto magnetické dosky sa umiestňujú nad pásový dopravník a nevyžadujú si žiadny veľký zásah do konštrukcie pásového dopravníka.

Výrazne uľahčia separáciu feromagnetických nečistôt na prepravovanom materiáli aj zo spodných miest. Ak nebudete úplne spokojný s odstraňovaním nečistôt v spodnej časti prepravovaného materiálu, odporúčame vám dokúpiť magnetický hnací valec, ktorý vám odstráni hrubšiu vrstvu feromagnetických nečistôt aj zo spodných častí prepravovaného materiálu.

Separácia – dôležitá činnosť, ktorej sa nevyhne žiadna firma pôsobiaca v priemyselnom odvetví

Ak už dlhodobo pracujete v priemyselnom odvetví, veľmi dobre viete, že akékoľvek šetrenie v prípade strojov potrebných na výrobu, uskladnenie a presun tovaru nepripadá do úvahy. Ak vyrábate nadrozmerné produkty, na ktorých sa môžu objaviť feromagnetické nečistoty, dajte si vyrobiť magnetický separátor vám na mieru. Hlavným zmyslom separácie kovov je vlastne zachytávanie feromagnetických nečistôt z daného materiálu.

Investujte do magnetickej dosky na pásový dopravník a separujte feromagnetické častice z materiálov, ktoré potrebujete na výrobu finálnych produktov. Vybrať si môžete magnetické separátory pre suché zmesi, ale aj magnetické separátory pre tekuté zmesi. Záleží, z akých materiálov plánujete separovať feromagnetické nečistoty.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *