Na čo nezabudnúť pri príprave rodinnej oslavy, ktorú plánujete organizovať na záhrade?

Aj keď v nadchádzajúcom ročnom období bude organizácia takýchto osláv nemožná, počas roka takúto oslavu môžete zorganizovať, ak bývate v rodinnom dome a máte dostatočne veľký priestor na záhrade. Na čo ale nezabudnúť pri príprave rodinnej oslavy?

Nachystajte dostatok miesta na sedenie

Nie je nič horšie, ako keď na rodinnú oslavu na záhrade nenachystáte dostatok miesta na sedenie. Spočítajte si, koľko ľudí má prísť, koľko ste ich pozvali a pre istotu nachystajte aj o čosi viac záhradných stoličiek, keby náhodou.

Ak máte veľké drevené záhradné lavice, nachystajte aj tie. Lepšie je, keď bude mať každý svoje vlastné sedenie, ale ak máte na terase takéto lavice, bola by škoda ich nevyužiť.

Odporúčame vám oddeliť deti od dospelých. Deťom dajte stolík so stoličkami kúsok od vás. Deti tak nebudú musieť počúvať dospelých a môžu sa baviť medzi sebou.

Aktivity pre najmenších

Ak plánujete večer po zotmení hádzať petardy a robiť svetelnú show pomocou ohňostrojov, nezabudnite aj deťom nachystať aktivity, aby sa na oslave nenudili. Samozrejme, petardy a iné zábavné pyrotechniky do rúk detí nepatria.

Nachystajte im loptu, tenisové rakety, bedmintonové rakety, alebo im vytvorte priestor na hranie petangu. Deti sa príjemne zabavia a vy dospelí si môžete pokojne užívať pri dobrom nápoji spoločnosť kamarátov a rodiny.

Ak chcete byť aktívnejší vo vytváraní aktivít pre najmenších, pripravte im jednoduché súťaže (napríklad skákanie vo vreci vo dvojiciach, triafanie prázdnych plechovíc atď.)

Jedlo a nápoje po ruke

Aby ste sa nenabehali, majte všetko potrebné na jedenie a pitie po ruke. Ak máte na záhrade letnú kuchynku, ideálne ak všetko budete mať nachystané tam, aby ste nemuseli behať dovnútra do domu. Všetky nápoje (alko a aj nealko) majte tiež v letnej kuchynke, alebo aspoň na krytej terase.

Na záver oslavy vám odporúčame pripraviť svetelnú show v podobe púšťania pochodní. Púšťanie pochodní bude príjemným spestrením a zároveň bodkou za rodinnou oslavou.

Niet nad to zorganizovať rodinnú oslavu na čerstvom vzduchu. Vždy, keď bude možnosť, skúste oslavu organizovať práve vonku.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *