Na čo by ste nemali zabudnúť pri rekonštrukcií detských izieb?

Každé dieťa chce mať vlastné kráľovstvo, kde ho nikto nebude rušiť a kde sa bude môcť pokojne hrať, učiť a spať. Ak plánujete teraz v najbližšej dobe rekonštrukciu detských izieb vašich detí, na čo by ste nemali zabudnúť?

Zachovanie zón

Pri rekonštrukcii detských izieb je potrebné myslieť na zachovanie zón. Každá detská izba by mala mať tri zóny, a to spaciu, hraciu a študijnú. Ak plánujete kompletnú rekonštrukciu, už pri nakupovaní nového nábytku myslite na zónovanie. Dôležité je, aby vám nábytok vošiel do konkrétnych zón.

Ako ale tieto zóny oddeliť? Odporúčame kvalitnejšími detskými kobercami alebo otvorenými knižnicami.

Všade samé farby

Aj keď v súčasnosti prevláda najmä minimalizmus, v detských izbách by to malo hýriť farbami. Farby a rôzne detské motívy rozvíjajú detské myslenie a pozitívne vplývajú na vývoj dieťaťa.

Pri rekonštrukcii vám odporúčame dať namaľovať na steny obľúbené rozprávkové postavičky vašich detí. Ak neviete maľovať alebo nepoznáte nikoho, kto by to zvládol, odporúčame vám kúpu detských tapiet. Tapety do detskej izby perfektne pasujú. Stačí len vybrať motív spoločne s deťmi.

Kvalitný matrac a kvalitná stolička

Pri zariaďovaní detskej izby myslite aj na kvalitu dôležitých súčastí detských izieb, a to stoličiek a matracov. Zdravie chrbtice dieťaťa by malo byť na prvom mieste, preto odporúčame hľadať rastúce stoličky, ktoré rastú spolu s dieťaťom a kvalitný ortopedický matrac, ktorý nespôsobí zdravotné ťažkosti vášmu dieťaťu.

Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité zapájať do toho aj dieťa. Práve čo sa týka závesov, tapiet, kobercov a detských obliečok je potrebné do výberu zapájať aj dieťa. Dieťa si samo vyberie motívy, ktoré sa mu budú páčiť.

Ak máte pocit, že hračky detí sa do detskej izby nezmestia, kúpte si látkové koše na hračky a hračky, s ktorými sa dieťa tak často nehráva, dajte so uzatvárateľných plastových boxov.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *