Kvalitné stoličky, ktoré neničia naše zdravie

Každý rok pribúda počet pacientov, ktorí sa sťažujú na bolesť chrbtice. Nepribúdajú len pacienti, ktorí majú náročnú fyzickú prácu, ale aj tí, ktorí pracujú komplet celú pracovnú dobu v kancelárskom kresle.

Ak vlastníte firmu, v prvom rade myslite na zabezpečenie kvalitného sedenia nielen pre vás, ale pre všetkých zamestnancov firmy, vrátane recepcie.

Kancelárske stoličky

Začnite kúpou pracovných kancelárskych stoličiek. Stoličky by mali byť jednoznačne ergonomické – to znamená, že by mali byť šetrné k vašej chrbtici. Ten, kto na nich bude sedieť, by mal mať možnosť nastaviť si výšku sedacej časti a sklon operadla. Stoličky by mali mať kvalitné opierky rúk, ale aj hlavy.

Poťah sedacej časti by mal byť oteruvzdorný, vodeodolný a nenáročný na údržbu. V prípade, že sa vám vyleje napríklad horúci čaj alebo káva, poťah sedacej časti sa vôbec neznehodnotí. Stačí len pretrieť handričkou a poťah bude vyzerať ako nový.

Sedacia časť by mala byť jednoznačne tvarovaná tak, aby zamestnancovi neblížila a vyvýšené boky ho netlačili.

Konferenčné stoličky

Ak sú súčasťou vašich firemných priestorov aj konferenčné miestnosti, okrem kvalitného premietacieho plátna, výkonnej premietacej techniky a prezentačných stien nezabúdajte na kvalitné konferenčné stoličky. Odporúčame dizajnové konferenčné stoličky so sieťovinovým operadlom a čalúneným sedadlom, ktoré vám poskytnú pohodlie aj po dlhých hodinách sedenia. Sú dôležitou súčasťou moderne zariadených konferenčných miestností a preto okrem ergonómie stoličiek zohľadňujte aj ich farebné prevedenie. Stoličky neodporúčame kupovať v agresívnych farbách. Voľte skôr neutrálnejšie farby, poprípade také farby, ktoré ovplyvňujú produktivitu zamestnancov.

Do kancelárskych priestorov vyberajte výškovo nastaviteľné ergonomické kancelárske stoličky a do konferenčných miestnosti zase ergonomické stabilné konferenčné stoličky vyrobené z pevného, ale aj priedušného materiálu.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *