Elektromotory ako zariadenia, ktoré budú aj v budúcnosti využívané

Znečistené životné prostredie dvíha zo stoličiek viacerých aktivistov. Viaceré mestá a obce nielen na Slovensku, ale najmä vo svete a snažia spraviť všetko pre to, aby sa Zem zachovala v dobrom stave aj pre ďalšie generácie. Jedným zo zariadení, ktoré k tomu prispieva tiež, je aj elektromotor. Jedná sa o pohonné zariadenie, ktoré sa využíva vo viacerých priemyselných odvetviach.

Elektromotory budú zariadenia, ktoré sa budú využívať aj v budúcnosti.

Čo je to?

Elektromotory sú zariadenia, ktorých úlohou je premieňanie elektrickej energie na mechanickú prácu. Opačným zariadením k elektromotorom sú alternátory, dynamá a generátory, ktoré mechanickú prácu premieňajú na elektrickú energiu. Zloženie týchto súčiastok je podobné až na pár malých zmien. Elektromotory využívajú silové účinky elektromagnetického poľa. Využitie vzájomného priťahovania a odpudzovania magnetov dokáže „rozhýbať“ toto zariadenie. Ak v strojoch alebo v autách potrebujete vymeniť elektromotor, odporúčame vám kupovať ho len na špecializovaných predajniach.

Elektromotory sa skladajú z točiacich častí (z rotorov) a z pevnej nepohyblivých častí (zo statorov). Klasický rotačný motor využíva na „rozhýbanie“ magnetické pole vytvárané na vodičoch rotora a magnetické pole statora. Tieto magnetické polia vytvárajú krútiaci moment, ktorý je prenášaný na rotor stroja.

Neznečisťujú životné prostredie

Keďže kvalitné elektromotory využívajú elektrickú energiu, neznečisťujú životné prostredie ako klasické motory. Životné prostredie je už aj tak v dosť zlom stave. Najmä automobilový priemysel prispieva k jeho znečisťovaniu životného prostredia, je nutné nahrádzať klasické motory kvalitnejšími elektromotormi, ktoré chránia životné prostredie a neznečisťujú ho.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *