Dôležité veci, ktoré by ste mali vedieť, ak chcete, aby vám práčka dlho vydržala

Je dôležitou súčasťou domácnosti, no aj napriek tomu jej nevenujeme toľkú pozornosť, ako by si zaslúžila. Viacerí ľudia tvrdia, že kvalita práčok už nie je taká ako pred mnohými rokmi. Kedysi práčky vydržali aj desať – pätnásť rokov a dnes môžeme byť radi, ak práčky vydržia po dobu záruky. Životnosť práčky však dokážeme ovplyvniť aj my, a to správnou starostlivosťou.

Pravidelné čistenie zásobníka práčky

V práčke sa môžu pokaziť rôzne súčiastky. Ak používate práčku značky Electrolux, môže sa stať, že budete potrebovať vymeniť čerpadlo do práčky Electrolux. Všetko sa dá, treba len mať záujem a práčku nevyhadzovať.

Ak ale budete pravidelne čistiť zásobník, zabránite tomu, aby sa vám práčka znehodnotila. Ak by ste ignorovali čistenie zásobníka, ostávala by vám v ňom voda a zvyšky prachu a ako veľmi dobre vieme, tam kde je voda, tam sa tvorí pleseň. Mohlo by sa stať, že by vám celý zásobník kompletne zaplesnel.

Vždy po opratí zásobník vyberte, prepláchnite a následne vytrite suchou handrou. Po vytretí ho položte na suché miesto, ideálne na kôš na prádlo, aby sa dôkladne preschol. Až keď bude úplne suchý, až vtedy ho dávajte naspäť do práčky.

Čistenie bubna

Okrem pravidelného čistenia práčky čistite aj bubon – zvnútra, ale aj zvonka. Vždy po vybratí mokrého prádla z práčky utrite bubon komplet celý zvonka. Samozrejme môžete ho utrieť aj zvnútra. To však vo väčšine prípadov nie je potrebné, pretože vnútro vyschne aj samo. Dôležité je ale nechávať bubon otvorený neustále.

Pri správnej starostlivosti vám bubo vydrží veľa rokov. Na práčke sa môže pokaziť ložisko, avšak vždy je možnosť kúpiť náhradné ložisko do práčky. Bubon však nevymeníte, preto sa oň dôkladne starajte.

Okrem prípravkov, ktoré bežne kúpite v drogérii, odporúčame čistiť bubon octom a kypriacim práškom do pečiva.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *