Dámska zimná obuv, ktorú využijete cez zimu

Ak vám v zimnom botníku chýba kvalitná dámska zimná obuv, je načase si ju čím skôr zaobstarať. Niekoľko mesiacov v tenkých teniskách nevydržíte a okrem vysokých čižiem budete potrebovať aj túto obuv.

Členkové čižmy

Sú vhodné práve do daždivého jesenného počasia a na prvé zimné dni. Predávajú sa v zateplenej, ale aj nezateplenej verzii. Vybrať si samozrejme môžete oboje, ale ak chcete len jeden typ, uprednostnite mierne zateplené moderné členkové čižmy. Vaše nohy budú v tepľúčku aj počas jesenných chladných dní a neprekvapí vás ani prvý zimný sneh.

Členkové čižmy využijete aj počas tuhej zimy. Cez zimu vám odporúčame nosiť hlavne členkové čižmy, ktoré majú kvalitnú protišmykovú podrážku dostatočnej hrúbky.

Snehule

Ideálna zimná obuv nielen na dovolenku v horách, ale aj do mesta. Dámske snehule sú súčasťou dámskeho zimného botníka a ak vám tie minuloročné doslúžili, je načase kúpiť si nové. Zima býva krutá a mínusové mrazy by mohli uškodiť vašim chodidlám.

Keď si obujete teplučké snehule, určite ani len nepocítite nízke mrazivé teploty. Keď snehule skombinujete s pletenými štucňami, vaše nohy budú naozaj v teple a nestane sa, že prechladnete od chodidiel.

Pri výbere zimnej obuvi si všímajte materiál zvršku a podrážku. V zimných mesiacoch je dôležité, aby vám obuv nepremokala. Mínusové teploty by mohli spôsobiť podchladenie chodidiel a chrípka by si vás počkala. Neriskujte práve cez zimu, kedy je povinnosť babušiť sa od hlavy po päty.

Na zimu vám odporúčame dávať si do nezateplených čižiem a topánok teplé pletené ponožky. Oceníte ich najmä, ak strávite dlhší čas v mínusových teplotách. Na jeseň využijete aj vysoké gumáky, ktoré si už zamilovali aj viaceré slovenské blogerky. Skúsiť môžete aj papučkové snehule. Tie však odporúčame len do „suchej“ zimy.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *