Čo môže výrazne pomôcť k zvýšeniu bezpečnosti v sklade a vo výrobnej hale?

Zabezpečiť dobré podmienky na prácu je povinnosť každého zamestnávateľa. Väčšina nových, ale aj dlhoročných podnikateľov situáciu podceňuje a neuvedomuje si, že neohrozuje len zdravie zamestnancov, ale aj svojich podnikateľských aktivít.

Čo ale pomôže k zvýšeniu bezpečnosti v sklade a vo výrobnej hale?

Kvalitný regálový systém

Veľmi dôležitým je regálový systém v skladových priestorov. Skladový systém uskladňuje nielen komponenty na výrobu finálnych produktov, ale aj finálne produkty, preto musí byť kvalitný a hlavne stabilný, aby neohrozoval zdravie zamestnancov pracujúcich v týchto priestoroch.

Aj zamestnanci obsluhujúci minibágre potrebujú veľkú stabilitu a spoliehajú sa na kvalitnejšie gumové pásy.

Investujte do výroby regálového systému vám na mieru. Zamestnanci tak budú mať prehľad, kde sa čo nachádza a zároveň budú môcť pracovať bez toho, aby bolo ohrozené ich zdravie.

Ochranné pracovné pomôcky

Ochranné prilby, okuliare, pracovné rukavice, pracovné topánky – toto sú najdôležitejšie ochranné pracovné prostriedky, ktoré by mal mať k dispozícii každý zamestnanec. Ak chcete výrazne pomôcť k zvýšeniu bezpečnosti v sklade a vo výrobnej hale, investujte do nových ochranných pracovných pomôcok. Nezabúdajte ich pravidelne meniť, aby zamestnanci mali vždy plnohodnotné ochranné pracovné prostriedky.

Pravidelný servis strojov

V skladových priestoroch, ale aj vo výrobných halách nájdeme viaceré stroje, ktoré umožňujú prepravu tovarov, súčiastok, ale aj stroje, ktoré umožňujú výrobu finálnych produktov. Aby nebola ohrozená bezpečnosť v sklade, je potrebné zabezpečiť pravidelný servis strojov, ktoré sa nachádzajú v sklade a vo výrobných halách. Zvýšenú pozornosť odporúčame venovať priemyselným kolieskam, ktoré bývajú najviac opotrebovávané.

Zvýšte bezpečnosť v skladoch a vo výrobných halách. Okrem predchádzajúcich odporúčaní skúste vymeniť osvetlenie skladových priestorov a výrobných hál.

Zdroj obrázka:

Autor: mangpor2004 / Shutterstock.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *