Bezpečnosť v priemyselnom odvetví zabezpečujú kvalitné súčiastky strojov

Priemyselné odvetvia zažívajú v posledných rokoch veľký rozmach. Cítiť to aj u nás na Slovensku, keďže počet firiem podnikajúcich v priemyselných odvetviach neustále pribúda. Rastie najmä počet firiem, ktoré vyrábajú súčiastky na poľnohospodárske stroje a súčiastky na výrobu automobilov.

Bezpečnosť v priemyselnom odvetí zabezpečujú kvalitné súčiastky strojov. Akýkoľvek chybný kus by totiž mohol spôsobiť fatálne následky.

Priamočiare pohony

Priamočiare pohony sú špeciálne určené tam, kde je potrebné vykonať kontrolný zdvih, vyklopenie, alebo posunutie. Nájdeme ich vo všetkých strojoch nachádzajúcich sa vo firmách. Medzi najznámejšie priamočiare pohony predávané na Slovensku patria výkonné priamočiare pohony TMP. Ich výhodou je najmä samosvornosť po zastavení hnacej jednotky, v tomto prípade motorov.

Pri výbere nového priamočiareho pohonu je potrebné všímať si tieto základné technické parametre, ktoré by mali rozhodovať o tom, či si priamočiare pohony kúpite, alebo uprednostníte priamočiare pohony od iných dodávateľov.

Medzi hlavné technické údaje radíme: najväčšiu zdvihovú silu, materiál telesa pohonu, priemer pohybovej skrutky, hmotnosť jednotky pre základný zdvih a mnoho ďalších parametrov.

Aby sme si vedeli lepšie predstaviť, čo to ten priamočiary pohon je, predstavte si ho ako zariadenie, ktoré vám umožní riadiť motor.

Závitovkové prevodovky

Základným zariadením poháňajúce stroje sú závitovkové prevodovky. Pri výbere závitovkových prevodoviek je potrebné klásť dôraz na kvalitu a proces výroby. Preto si teda vyberáte kvalitné závitovkové prevodovky vyrábané u nás na Slovensku. Precízne spracovanie a hlavne kvalitný materiál predurčuje závitovkové prevodovky vyrobené na Slovensku na dlhú životnosť a tým zvyšujú životnosť aj strojom.

Bezpečnosť v priemyselnom odvetví zabezpečujú kvalitné súčiastky strojov. Medzi ne radíme aj priamočiare pohony a závitovkové prevodovky.

Zdroj obrázka:

Autor: nikkytok / Shutterstock.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *