Bez ktorého poľovníckeho vybavenia by sa poľovník nezaobišiel?

Každý zamestnanec potrebuje na vykonávanie svojej práce potrebné vybavenie, bez ktorého by sa nezaobišiel ani jeden deň. Viete ale, ktoré poľovnícke vybavenie potrebuje mať poľovník pri svojej práci? Viacerí z vás si možno myslíte, že stačí kvalitná výbava spočíva v dobrej puške, ale je to v skutočnosti tak? Poľovníci potrebujú predovšetkým termovízie, nočné videnie a samozrejme aj dobrý puškohľad.

Termovízie

Po zotmení, kedy sa väčšina poľovníkov púšťa na lov, je potrebné dohľadať si zver akonáhle ju poľovník zasiahne. Orientáciu v teréne a dohľadanie ranenej zveri im pomáha realizovať výkonná termovízia. Jedná sa o zariadenie, ktoré funguje tak, že zbiera infračervené žiarenie, ktoré potom poľovníci môžu vidieť a na základe neho budú môcť rozoznať zranené zviera a neživé predmety v lese. Každý jedinec (človek, zviera) vyžaruje in infračervené žiarenie. V termovíznych kamerách máme možnosť vidieť teplotné rozdiely ľudí, zvierať, ale aj iných predmetov, ktoré sa vyskytujú v lese.

Ak chce poľovník vykonávať svoju prácu naozaj dobre, musí mať pri sebe dobrú termovíziu.

Nočné videnie

Termovízie pomáhajú dohľadávať zver, avšak nočné videnie umožňuje poľovníkom orientovať sa v revíre po zotmení slnka. Kvalitné nočné videnie pracuje so zbytočným svetlom, ktoré sa elektrochemickým proces mení na svetlo a to je potom možné vidieť v okulári.

Ak by poľovník nemal toto zariadenie, nemohol by sa orientovať v teréne. Ak pracujete ako poľovník, nikdy si pred prácou nezabudnite skontrolovať kvalitu nočného videnia.

Okrem termovízii a nočných videní by si nemali zabúdať kvalitný puškohľad, ktorý im pomôže kvalitne namieriť na lovenú zver a samozrejme aj fotopasce, ktoré im pomôžu zistiť aktuálny stav jedincov v čriedach a vedia odpozorovať správanie tlupy. Častokrát vedia fotopasce odhaliť aj pytliakov, preto by si každý poľovník mal strážiť svoj revír kvalitnými fotopascami.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *