Ako chrániť svoj majetok aj počas neprítomnosti v domácnosti?

Blíži sa dovolenková sezóna a aj keď tohtoročné leto bude iné ako tie minuloročné, voľné dni budeme chcieť stráviť spoznávaním nových miest. Ak plánujete cestovať počas letných prázdnin, je dobré pripraviť svoj domov na vašu neprítomnosť. Okrem toho, že poveríte niekoho, aby sa vám postaral o kvietky, úrodu na záhrade, ale aj domáce zvieratá, podniknete potrebné kroky, ktoré ochránia váš majetok.

Kontrola okien

Okná sú jednou z možností ako preniknúť do interiéru, preto okrem kupovania kvalitných dobre tesniacich okien by ste mali vždy pred odchodom aspoň dvakrát prejsť všetky okná a zistiť, či sú kompletne všetky zatvorené. Okná musia byť úplne zavreté. Ak poveríte niekoho polievaním kvetov v interiéri, poproste ho, aby vám v interiéri vyvetral, ale apelujte na dôkladnú kontrolu okien. Okná musia byť potom všetky zatvorené.

Vchodové dvere

Zamykanie vchodových dverí je dôležité. Ak bývate v rodinnom dome, pred odchodom skontrolujte, či sú všetky dvere zavreté. Vchodové dvere, pivničné dvere, dvere do letnej kuchyne – všetky dvere musia byť zatvorené a zamknuté. Na byte oceníte bezpečnostné vchodové dvere.

Nedávajte na sociálne siete informácie o odchode

Ak chcete zabrániť vniknutiu nepovolaných osôb do nehnuteľnosti, je potrebné nedávať informácie a ani fotky o odchode na dovolenku, či o dovolenke. Ak chcete pridať fotky, urobte to po návrate z dovolenky. Ak niečo uverejníte na sociálnej sieti, riskujete, že sa o tom dozvedia ľudia, ktorí si už dlhšie robia zálusk po niečom, čo vlastníte.

Nič cenné nenechávajte na pozemku

Okrem tohto všetkého je potrebné schovať všetky cennosti z pozemku. Všetko, čo sadá ukradnúž a má nejakú cenu, nesmie byť nechané na záhrade, na pozemku. Pomôcť vám môže síce zamknutá brána, ale ten, kto chce, sa na váš pozemok môže aj tak dostať.

Zdroj obrázka:

Autor: Pravinrus / Shutterstock.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *